Pożegnanie zimy to doskonała okazja, by zmienić cztery kółka na dwa. Szczególnie w miastach, gdzie motocykl pozwoli na zwinniejsze przemieszczanie się w korku , wielu kierowców może kusić taka przesiadka. Obowiązujące od kilku lat przepisy uprawniające posiadaczy prawa jazdy kat. B do jazdy wybranymi modelami stanowią dodatkowy argument zachęcający do rozważenia zmiany pojazdu.

 

Aby kierowca posiadający prawo jazdy kategorii B mógł legalnie poruszać się jednośladem o pojemności mniejszej lub równej 125ccm musi:

– posiadać prawo jazdy kat.B dłużej niż trzy lata,

– posiadać certyfikowany kask ochronny (ubranie jest dowolne)

Zakup motocykla do codziennych dojazdów po mieście do pracy lub do szkoły jest doskonałym rozwiązaniem na sprawne przemieszczanie się w zatłoczonym ruchu ulicznym. Jednoślad wyposażony w odpowiednie akcesoria (takie jak: szyba, kufer itp.) może okazać się nie tylko szybkim, ale także wygodnym i praktycznym środkiem transportu. Większość motocykli o pojemności 125 cm bez problemów umożliwia osiąganie prędkości powyżej 100km/h. W mieście, rzadko można poruszać się z większą prędkością. W praktyce czas podróży do pracy takim jednośladem nie będzie dłuży, niż jazda dużym i szybkim motocyklem.

FACEBOOK motov-ka